Parkinson a práce

Jak se zachovat v práci


Léčebný režim a pravidelná cvičení Vám mohou pomoci udržet si práci co nejdéle.
Bohužel časem přijde den, kdy budete muset odejít z řad aktivních pracovních sil, to žádá mnoho sil hlavně psychických. Se ztrátou práce ztratíme mnohem víc než pouhé pracovní místo. Přijdeme o nezávislý pravidelný finanční příjem, a začneme být odkázáni na invalidní důchod, což pro člověka v produktivním věku je vskutku nedůstojný pád.

Ze "dne na den" se z člověka slušně živícího rodinu stane "sociální případ" žijící z podpory, resp. z invalidního důchodu, co není schopen ušetřit téměř nic.
A jak se říká "Když dojdou peníze, dojde i láska." A tak leckdy zůstává Parkinsonik bez práce, bez partnera, sám s nemocí, někdy i s depresí, minimálními prostředky a s obtížemi tohoto světa.
Rozebírat život Parkinsonika by bylo nošení dříví do lesa, ostatně lze se o něm dočíst v jiných kapitolách.

Nastává otázka: Co a jak dál?
Věřte, že v každém věku si lze najít nové přátele, nové partnery, nové cíle chcete-li.
Je to velmi, velmi těžké, najít v sobě tu sílu a říct si: "Musíš" a vzápětí se nabídne otázka "A proč?". Každý by si měl najít v tom svém boji odpověď na to jeho "Proč".
Já mohu říct za sebe, že "svět je krásný" (i když to tak někdy nevypadá).A proto z výše uvedeného, je jasné že důležitým cílem léčby pro nemocného s Parkinsonovou chorobou je zachovat si normální život, a to tak dlouho, jak to jen možné a to včetně zaměstnání. Pomocí léků a cvičení, může mnoho lidí s Parkinsonovou chorobou účinně ovlivňovat některé příznaky, a dále fungovat léta a při tom pracovat – a v některých případech dokonce desetiletí.

Každý pracující člověk, který má diagnostikovanou Parkinsonovu nemoc se musí rozhodnout, co říci nadřízenému a kdy.
Měli byste zvážit toto rozhodnutí pečlivě, na základě osobní znalosti firmy, pro kterou pracujete a konkrétního vztahu, jaký máte ke svému nadřízenému nebo majiteli.
Vedení vaší společnosti, kde pracujete, by Vám mohlo pomoci zůstat ve své práci tak dlouho, jak jen to bude pro všechny strany únosné.
Jedná-li se o firmu sociálně smýšlející a nedělejme si falešné iluze, přece jenom naše nemoc má určitá stigmata, ale přesto, pokud máte to štěstí a jste v takové firmě, může Vám být nápomocen ergoterapeut zůstat na svém místě co nejdéle:
• Ukázat vám alternativní způsoby, jak dokončit nezbytné úkoly.
• Seznámí Vás s vhodnými nástroji, které mohou pomoci, aby Vaše práce byla lépe zvládnutelná.

Tehdy, když bude diagnóza Parkinsonovy choroby narušovat Vaši schopnost dokončit úkoly v práci, je nutné informovat svého zaměstnavatele o diagnóze.

Jste jediný, kdo bude vědět, kdy je čas opustit práci kvůli nemoci.

Toto rozhodnutí by mělo záviset na závažnosti příznaků a také na typu práce, kterou vykonáváte. Každá profese má jiné nároky, jiné požadavky, ale i odlišnou míru zodpovědnosti. Proto je nutné dívat se na pracovní místo komplexně.

Když se rozhodnete odejít z pracovního místa, obraťte se na právníka, aby přezkoumal vaše zákonná práva.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
2652024 Všechna práva vyhrazena